سرویس اشتراک فایل و منابع نرم‌افزاری و چندرسانه‌ای از خدمات پرطرفدار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. از این رو مرکز فاوا دانشگاه فردوسی مشهد از سال 1385 با هدف ایجاد دسترسی آسان، کم‌هزینه و مداوم به نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی، منابع چند رسانه‌ای، آموزشی، فرهنگی، سرگرمی، و دیگر منابع مورد نیاز دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان محترم دانشگاه، نسبت به ایجاد مرکز دانلود اقدام نموده است.


در مرکز دانلود یا همان سرويسFTP  دانشگاه فردوسي مشهد، طیف متنوع و متفاوتی از همه نیازمندی‌های که بستر اجرای آن رایانه‌ها، تبلت‌ها، و گوهشی‌های هوشمند است، جمع‌آوری و تامین شده است. بستر این خدمت در نشانی ftp://ftp.um.ac.ir  و از داخل شبکه رایانه‌ای دانشگاه در اختيار كاربران قرار دارد.


به‌روزرسانی، تفکیک و اطلاع‌رسانی منابع مرکز دانلود وظیفه‌ای شبانه‌روزی است که تاکنون استمرار داشته و وقفه‌ای در آن به وجود نیامده است. وب‌گاه http://ftpnews.um.ac.ir  نیز پل ارتباطی با کاربران است که آخرین تغییرات مرکز دانلود در آن اطلاع‌رسانی می‌شود.


غنای مركز دانلود دانشگاه فردوسي مشهد به‌گونه‌ای است که موجب شده است برخي از دانشگاه‌هاي كشور نیز از خدمات و منابع آن استفاده نمایند.


دسته بندی منابع
-- PDF

موسیقی

تلویزیون

Dorehami.jpg Asre_jadid_80.jpg
۹۶
۳۵

    صفحه اصلی  |  درباره ما  |  تماس با ما  |  نقشه سایت